• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
KUR'AN-I KERİM
Kur`an-ı Kerîm, Allah`ın insanlara indirdiği son Mukaddes Kitaptır.
SÜNNET-İ SENİYYE
SÜNNET-İ SENİYYE NE DEMEKTİR?
TASAVVUF
TASAVVUF NEDİR, İNSANA NE KAZANDIRIR?

Anasayfa

05.08.2018
İmâm-ı Süyüti’nin eseri olan Sehâmü’l Esâbe isimli kitapta beyan edildiğine göre: << Üç sınıf insanların duâları Cenab-ı Allah reddetmez. Ve reddetmeyeceğine dâir hadisi şerif vardır : 1- Cenâb-ı Allâh-ı çok zikreden insanların duâsını 2- Mazlûmun bedduasını 3- Adâletli hükümdarın duasını! >> buyurulmuştur. (24)
05.08.2018
Hergün ayrı bir sıkıntıyla yüzyüze geliyor, günleri zahmetler içinde geçiyor ama o gündüzlerinin çoğunu oruçlu olarak geçirdiği gibi, geceleri de kendini ibadete veriyor, yüce Rabbine gereği gibi kulluk edemediği düşüncesiyle, güneş doğuncaya kadar gözyaşları içinde secdeye varıyor, affı için merhametlilerin en merhametlisi Allahü Teâlâya yalvarıyordu...
05.08.2018
Bismillahirrahmanirrahiym mifte hüküllü kitabın. 1- Cenab-ı Hakk’ın inzâl buyurduğu semavi kitapların hepsinin miftâhı Besmele-i Şerifedir. 2- Adem oğlundan biri elbisesini çıkardığı zaman avret mahallini cinlerden setr etmesi için Bismillâh demelidir. Setrun beyne Eyûnil cini ve beyne avde tiy ademe iza ve duâ ahadüküm sevbihü ezyekülü bismillahi. (Küllü emrin ziy beli la yubdeu fiyhi bismillahirrahmanirrahyim ekteu)
05.08.2018
İyi bir insan olmak ki iki şeye bağlıdır. Güzel huylara sahip olmak ve kötü huylardan kaçınmak. Hakiki bir Müslüman, güzel ahlâka sahip olan ve kötü ahlâktan uzak durandır. Dünya ve ahiretin saâdeti, güzel ahlâk ile süslemeye bağlıdır. Güzel ahlâk, ilim ve edep öğrenmekle, iyi insanlarla arkadaşlık etmekle elde edilir. Kötü ahlâk da, cahil kalmak, edepsiz olmak, ve kötü insanlarla arkadaşlık etmekten hasıl olur.
04.08.2018
İtikat nedir? İti­kat, bir fik­re, bir inan­ca bağ­lan­ma; inan­ma. Bir din ve­ya mez­he­bin te­mel inanç de­ğer­le­ri. Al­lâh’a kal­bî bağ­lı­lık, ke­sin inan­ma; îman gibi anlamlara gelir.Bir Müslümanın itikat ile ilgili mutlaka bilmesi gereken temel dini bilgileri sizler için soru-cevap şeklinde derledik.
14.02.2017
Din; arapça bir kelime olup "dal, ye, nûn" harflerinden meydana gelmiştir. İnsanların yaratıcılarına olan imanlarını, ona yapacakları ibadetlerin bütününü ve bu imana göre davranışlarının nasıl olması gerektiğini düzenleyen inanış yoludur.
28.01.2017
Üyelik Girişi
İLAHİLER
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret5133
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.70065.7234
Euro6.31536.3406
Hava Durumu
Anlık
Yarın
31° 34° 16°
Saat